Meierijstad doet weer mee aan NK Tegelwippen

Tegels eruit, groen erin. Tot en met 31 oktober doet gemeente Meierijstad samen met tal van andere gemeenten mee met het NK Tegelwippen. In 2024 is Meierijstad als middelgrote gemeente landelijk geëindigd op de 4e plaats met ruim 80.000 tegels.

Heel Nederland wordt tijdens het NK Tegelwippen weer gestimuleerd om tegels uit de tuin te verwijderen en te vervangen door planten, gras of bloemen. Zo werken we samen aan een groene en klimaatbestendige leefomgeving.

Waarom tegels wippen zo belangrijk is

Wethouder Jan van Burgsteden: ‘We roepen alle inwoners dit jaar weer op om mee te doen met het NK tegelwippen; niet zozeer om te winnen, maar vooral om onze tuinen groener te maken. Want dat is nodig voor betere wateropvang bij stortbuien, en een koelere, gezondere en aangenamere woonomgeving’.

TegelTaxi

Inwoners kunnen de tegels, na aanmelding, gratis bij de milieustraat afleveren. Daarnaast zet de gemeente dit jaar ook weer de TegelTaxi in. Deze kunnen de inwoners bestellen voor het ophalen van hun tegels.

Nederland: 360 voetbalvelden aan groen erbij

In de afgelopen zes jaar zijn in Nederland al ruim 20 miljoen tegels vervangen door gras, bloemen, struiken en bomen. Dat is goed voor zo’n 360 voetbalvelden aan groen erbij. Het ultieme doel voor deze editie is om de mijlpaal van 25 miljoen gewipte tegels te halen.

Het NK Tegelwippen loopt tot en met 31 oktober. Aanmelden en meer informatie is te vinden op www.meierijstad.nl/tegelwippen